Broker finansowy – jak wybrać odpowiedniego? Przewodnik po świecie tradingu

broker finansowy
0 0
0 0
Read Time:3 Minute, 9 Second

Platformy transakcyjne online są niezbędnymi narzędziami do inwestowania na rynkach finansowych: w tym kompleksowym przewodniku dokonujemy przeglądu najlepszych platform dla początkujących.

Każdy, kto zna się na handlu, wie, że różnica między rozpoczęciem a utratą pieniędzy często leży w wyborze platformy handlowej.

Dlatego też dołożyliśmy wszelkich starań, aby wybrać platformy transakcyjne, które są niezawodne i bezpieczne, a przede wszystkim wolne od prowizji i łatwe w użyciu.

Najlepsze platformy transakcyjne – Cechy

 • Prowizje – Brak stałych prowizji i opłat
 • Regulacje – Zgodność z europejskim rozporządzeniem ESMA
 • Organ nadzorujący – KNF w Polsce
 • Początkowy depozyt – Od €10 do €250
 • Odpowiednie dla początkujących – Tak

Najlepsze platformy transakcyjne - Cechy

Powyższa tabela podsumowuje niektóre z cech najlepszych platform transakcyjnych: muszą być absolutnie bezpieczne, ponieważ kiedy w grę wchodzą pieniądze, nie należy się wygłupiać. I tylko autoryzowane i regulowane platformy są bezpieczne.

Muszą one mieć zerowe stałe prowizje, ponieważ stałe prowizje są katastrofalne dla tych, którzy handlują online z małymi kwotami (zazwyczaj początkujący).

Ponadto muszą być one dostępne i łatwe w użyciu dla osób, które dopiero zaczynają, a więc nie mają doświadczenia. W trakcie tego przewodnika będziemy bardziej szczegółowo analizować każdy z tych aspektów.

Ale najpierw zacznijmy od tego, co jest naprawdę ważne: lista platform transakcyjnych do wyboru, tak abyś nie popełnił błędu.

Ranking najlepszych platform transakcyjnych online

Ranking powstał w oparciu o kryteria, które przedstawiliśmy we wstępie. Możemy mieć subiektywne kryteria w naszej ocenie, ale zapewniamy, że wszystkie platformy handlowe zawarte w naszym rankingu są rzeczywiście najlepsze.

Każda platforma oferuje specyficzne funkcje, które mogą być bardziej lub mniej interesujące dla każdego inwestora.

Na przykład, początkujący trader może uznać dobry kurs handlowy za wartościowy, podczas gdy doświadczony trader prawdopodobnie doceniłby możliwość profesjonalnego handlu.

eToro

etoro

 • Niezależnie od tego, jak na to spojrzeć, eToro jest naprawdę jedną z najlepszych platform transakcyjnych online, docenianą zarówno przez ekspertów, jak i początkujących.
 • Aby zrozumieć skalę sukcesu eToro, należy wspomnieć, że osiągnęło ono niewiarygodny próg 20 milionów aktywnych i zadowolonych użytkowników.
 • Oferowana platforma jest naprawdę prosta i intuicyjna. Nie ma żadnych kosztów wstępnych ani stałych prowizji. Ogromną zaletą platformy, powszechnie docenianą, jest możliwość automatycznego kopiowania tego, co robią najlepsi traderzy na świecie.
 • Jak to jest możliwe? Dzięki innowacyjnej platformie Copy Trading. Opatentowane oprogramowanie pozwala użytkownikom znaleźć traderów, którzy osiągali najwyższe zyski.
 • Oprócz ich zysków, profil każdego inwestora zawiera inne cenne informacje, takie jak skłonność do ryzyka lub preferowane rynki, strategia, którą stosują, itd.
 • Na podstawie tych wszystkich danych inwestor może zdecydować, których traderów chce kopiować: wskazanie tego w oprogramowaniu eToro jest bardzo proste.
 • W tym momencie to zautomatyzowane oprogramowanie eToro będzie replikować w czasie rzeczywistym każdą transakcję dokonaną przez profesjonalnego tradera na rachunku handlowym użytkownika.
 • Zalety są oczywiste: początkujący trader może natychmiast uzyskać takie same wyniki jak profesjonalista. A jeśli chce, może nawet nauczyć się handlu online, obserwując na żywo, co robią profesjonaliści.
 • Rzeczywiście, niezawodna (i naprawdę działająca) platforma handlu automatycznego przyciąga również wielu doświadczonych handlowców, którzy uważają, że wygodniej i szybciej jest automatycznie kopiować innych doświadczonych handlowców.
 • Ale dlaczego tak doświadczeni traderzy dają eToro pozwolenie na ich kopiowanie? Proste, bo eToro płaci im w zależności od liczby followersów, których zdobędą.
 • Doświadczeni traderzy nie tylko przebywają na eToro, ale są niezwykle pomocni dla mniej doświadczonych traderów. Nie robią tego, bo są dobrzy, robią to, bo są chciwi.
 • Jeśli to wszystko nie wystarczy, eToro oferuje wszystkim członkom bezpłatną Akademię Tradingu, jeden z najbardziej wszechstronnych zbiorów kursów tradingu online dostępnych w języku polskim.

OBRinvest

obrinvest

 • OBRinvest to platforma handlowa online, która dopiero co pojawiła się na rynku, ale od razu zdobyła dużą liczbę zadowolonych handlowców.
 • Skąd tak szybki i masowy sukces? Przede wszystkim, platforma handlowa jest bardzo łatwa w użyciu, odpowiednia dla początkujących i nie ma stałych prowizji. Ale są to cechy, które po uwzględnieniu wszystkich rzeczy, są również typowe dla innych odnoszących sukcesy platform handlowych.
 • Tym, co wyróżnia OBRinvest są ludzie: od momentu rejestracji otrzymują Państwo stałe i precyzyjne wsparcie telefoniczne od doświadczonego account managera.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %