Blackjack online: jak grać w blackjacka online

Blackjack online: zasady i strategia 2022
0 0
0 0
Read Time:6 Minute, 5 Second

Ukochana gra karciana, którą nazywamy Blackjack, jest rozgrywana w kasynach i kasynach online na całym świecie. Blackjack online jest jednym z najbardziej popularnych gier hazardowych, a w tym artykule przedstawimy kompletny przewodnik po tej genialnej grze. Głównie skupimy się na następujących pytaniach:

  • ✓Jak grać w Blackjacka online?
  • ✓Jakie są najlepsze strony internetowe do gry w Blackjacka online?
  • ✓Jak działają zasady gry w Blackjacka?
  • ✓Jakie są strategie gry w Blackjacka?

Jak grać w Blackjacka online?

Blackjack online: zasady i strategia 2022

Gra w Blackjacka jest grą karcianą pomiędzy Tobą a krupierem, co sprawia, że doskonale nadaje się do kasyn online. Gra w blackjacka w fizycznym kasynie lub w kasynie online jest w zasadzie taka sama. Gra w Blackjacka online jest łatwa i prosta, a grę można znaleźć na większości platform bukmacherskich dostępnych w . W następnej części tego artykułu przedstawimy najlepsze i najbardziej godne polecenia platformy do gry w Blackjacka online w.

Jaki jest główny cel w tej grze karcianej? Odpowiedź jest bardzo prosta! Twoim zadaniem będzie zdobycie większej liczby punktów niż ta, którą osiągnął krupier. Jest to przedstawiciel kasyna online, który jest nie tylko odpowiedzialny za rozdawanie kart, ale także za Twojego bezpośredniego przeciwnika.

W blackjacku punkty zdobywa się za pomocą kart rozdawanych podczas gry. Karty o numerach od 2 do 10 zachowują tą samą wartość. Karty z figurami otrzymają wartość 10, podczas gdy Asy będą mieć wartość 1 lub 11, według uznania.

Ale cel blackjacka w kasynie jest skomplikowany przez limit punktów – jeśli przekroczysz 21 punktów, automatycznie przegrywasz. Krupier ucierpi w ten sam sposób, jeśli przekroczy swój limit punktów. Jeśli jednak zdobędziesz 21 punktów, otrzymasz blackjacka. To da Ci wygraną lub prawdziwe pieniądze, jeśli krupier Cię sprawdzi.

Zasady Blackjacka online

Po pierwsze, celem gry w Blackjacka jest uzyskanie jak najbliższej liczby 21 bez przekraczania 21. Jeśli trafisz powyżej 21, zostaniesz wyeliminowany, co oznacza, że nie możesz wygrać. Aby pokonać house’a musisz trafić poniżej 21, ale wyżej niż krupier.

Przede wszystkim, celem gry w Blackjacka jest zbliżenie się do 21 bez przekraczania 21.

Ustawienie jest następujące. Zanim krupier zacznie rozdawać karty, będziesz musiał postawić wybrany przez siebie zakład. Każda gra w Blackjacka ma swój minimalny i maksymalny zakład i to do Ciebie należy postawienie zakładu w tych granicach. Po postawieniu zakładu krupier rozdaje po dwie karty odkryte każdemu z graczy oraz dwie karty dla domu – jedną odkrytą i jedną zakrytą.

Rycerz, królowa i król, wszystkie kolory, mają wartość 10.  As jest liczony jako 11 lub 1. Karty numerowane od 2 do 9 mają taką samą wartość jak numer karty.

Więc na przykład, jeśli dwie pierwsze karty, na szczęście, to as i karta o wartości 10, to jest to tzw. Blackjack, ponieważ całkowita wartość wynosi 21. Oznacza to, że wygrasz połowę swojej stawki, chyba że krupier również dostanie Blackjacka – wtedy zakład nie będzie miał akcji.

Jeśli cofniemy się jeszcze raz o jeden krok, aby przyjrzeć się opcjom, które masz po rozdaniu kart. Liczba alternatyw wynosi cztery. Albo trafisz, staniesz, podwoisz stawkę lub rozdzielisz karty.

Trafienie oznacza, że otrzymujesz jeszcze jedną kartę i wtedy musisz rozważyć cztery opcje. Drugą alternatywą jest stand, co oznacza, że zatrzymujesz się i nie otrzymujesz już żadnych kart w bieżącej rundzie. Trzecią alternatywą jest podwojenie stawki. Jeśli tak, podwoisz swoją kwotę z oryginalnego zakładu w tym samym czasie, gdy otrzymasz dokładnie jedną dodatkową kartę, a wartość ręki jest wtedy ostateczna. Twoją czwartą opcją jest split. Rozdzielenie może być dokonane, gdy masz dwie karty o podobnych wartościach. Rozdzielenie oznacza, że będziesz grał każdą kartę jako nową rękę, każdą o wartości dokładnie odpowiadającej Twojemu pierwotnemu zakładowi.

To są podstawowe zasady i ograniczenia dla Ciebie jako gracza w Blackjacka. Ale aby w pełni zrozumieć grę i podejmować jak najbardziej strategiczne decyzje, musisz także wiedzieć o krupierze i o tym, jak oni muszą postępować w swoich układach. Ponieważ w blackjacku chodzi przede wszystkim o pokonanie krupiera.

Krupier ma jedną kartę odkrytą i Twoja decyzja o tym, które z powyższych działań podjąć, będzie zależała od wartości karty krupiera. Krupier ma również ograniczenie, które mówi, że krupier musi trafić, dopóki jego ręka nie będzie miała wartości co najmniej 17. Każda wartość pomiędzy 17 a 21 jest ostateczna, a jeśli krupier osiągnie wartość powyżej 21, oznacza to, że został zbankrutowany.

Najlepsza strategia blackjacka online

Blackjack online: zasady i strategia 2022

Blackjack jest prostą grą karcianą z raczej prostymi zasadami, których łatwo się nauczyć. Ale jest to również gra, w której możesz być strategiczny i w której liczy się doświadczenie. Z konsekwentną strategią Twoje szanse na wygraną w tej grze są większe niż w większości innych gier hazardowych i w sumie to prawdopodobnie dlatego jest ona tak popularna.

Kiedy jesteś strategiczny w Blackjacku, musisz zawsze zwracać uwagę na wartość odkrytej karty krupiera, ponieważ to właśnie ta wartość decyduje o tym, jakie będą Twoje następne działania. Zastosowanie strategii, która opiera się na prawdopodobieństwie, a nie na przeczuciu, jest proste i zwiększy Twoje szanse na wygraną.

Jednakże, ta informacja nie kończy udanej strategii. Musisz być również świadomy prawdopodobieństwa, że sam możesz wpaść w „bust”. Ponieważ nie ma ryzyka wpadki przy wartości 11 lub mniejszej – zawsze będziesz trafiał, jeśli masz rękę o wartości 11 lub mniejszej.

Lewe to przedział od 12 do 18 oraz fakt, że as może mieć wartość 11 lub 1. Ogólnie rzecz biorąc, nie powinieneś nigdy trafić na 18, jeśli nie jest to miękka 18, gdzie miękka oznacza, że wartość zawiera asa, który może być użyty na 11.

Tak więc, jesteśmy w przedziale od 12 do 17, gdzie należy podjąć trudniejsze decyzje. Aby zdefiniować strategię i sposób działania na tych wartościach, w następnej części tego poradnika przedstawimy koncepcję miękkich rąk w porównaniu do twardych rąk, podwojenia i rozdzielenia kart.

Miękkie i Twarde Ręce w Blackjacku Online

Miękka ręka oznacza, że masz rękę, która zawiera asa, który jest obecnie liczony jako wartość 11. Koncepcja miękkiej ręki jest ważną nauką, jeśli chcesz opanować grę w Blackjacka. W konsekwencji, twarda ręka to ręka, która nie zawiera asa.

Zasady obowiązujące przy posiadaniu ręki w przedziale od 12 do 17 są bardziej rygorystyczne, jeśli jest to ręka twarda w porównaniu do miękkiej. Ogólna logika jest taka, aby pozostać powyżej 17 i trafić poniżej 17, jeśli jest to układ twardy. Miękka ręka jest bardziej korzystna, ale również bardziej skomplikowana pod względem tego, jakie działania należy podjąć. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś uderzyć, jeśli masz miękką rękę 15 lub mniej oraz uderzyć, jeśli masz miękką rękę 19 lub więcej. Najlepsza akcja dla pozostałych miękkich rąk 16, 17 lub 18 zostanie określona przez odkrytą kartę krupiera.

Kiedy podwoić stawkę w Blackjacku Online

Istnieją różne warianty tej zasady, ale prosta reguła mówi, że należy podwoić stawkę, jeśli masz rękę 10 lub 11. Podwojenie oznacza, że podwajasz swój pierwotny zakład i otrzymujesz dokładnie jedną dodatkową kartę, która tworzy ostateczny układ.

Jeśli odkryta karta krupiera jest wartościowa i istnieje duże ryzyko, że zostaniesz spasowany, jak np. 4, 5 i 6, możesz również zdecydować się na podwojenie stawki przy niższym układzie niż 10.

Kiedy dokonać podziału w Blackjacku Online

Rozdzielenie może być dokonane, gdy masz dwie karty o podobnej wartości. Rozdzielenie oznacza, że będziesz grał każdą kartę jako nową rękę, każdą o wartości dokładnie odpowiadającej Twojemu pierwotnemu zakładowi. Ogólna zasada mówi, że asy i ósemki są idealnymi kartami do użycia opcji split. Asy, ponieważ każda karta z liczbą 10 przyniesie Ci Blackjacka, a ósemki, ponieważ 16 jest liczbą, której chcesz uniknąć. Istnieją również układy, których nigdy nie powinieneś rozdzielać, a są to karty o wartości 10, piątki i czwórki.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %