Lotto online opinie: wskazówki i zasady gry

online lotto
0 0
0 0
Read Time:3 Minute, 11 Second

Lotto jest od dawna jedną z najbardziej popularnych gier hazardowych wśród Polaków, stanowi prawdziwy element kultury i tradycji naszego kraju.

Oprócz samej gry, kojarzy nam się z chodzeniem raz w tygodniu do zakładu bukmacherskiego, by obstawiać numery, ale także z reklamami, w których się pojawia.

Oczywiście czasy się zmieniają, świat idzie do przodu, żyjemy w społeczeństwie internetowym, a tradycja nie mogła się oprzeć zmianom. Zakłady bukmacherskie ustąpiły miejsca komputerom stacjonarnym, dzięki czemu można teraz grać w Internecie bezpośrednio z domu.

Jak działa lotto online?

lotto pula gwarantowana

Czym jest lotto online? Ten przewodnik po najlepszych stronach wyjaśni Ci na czym polega ta rewolucja i jak możesz dalej grać w lotto siedząc na swojej kanapie.

Od kilku lat agencja zarządzająca monopolem gier losowych w Polsce (znana jako KNF) przeniosła losowania do Internetu. Mimo tego, nadal istnieje możliwość udania się do punktu przyjmowania zakładów i sprawdzenia wyników w Internecie.

Interesującym aspektem jest to, że mimo iż Lotto zarządza i koordynuje operacje, wszystko co musisz zrobić, to otworzyć konto na jednej z głównych polskich platform do gier i zacząć obstawiać.

Wystarczy, że wypełnisz kupon na stronie internetowej w taki sam sposób jak w zaufanym zakładzie bukmacherskim, w którym obstawiałeś zakład. Następnie możesz sprawdzić wynik zarówno na stronie, na której grałeś, jak i na oficjalnej platformie. W praktyce wybierasz liczby i kwoty, które chcesz obstawić na różne kombinacje oraz miasta, na które chcesz postawić zakład, płacisz bezpośrednio za pomocą swojego konta i czekasz na losowanie.

Czekają na Ciebie losowania na klasycznych kołach, ale także legendarne Superlotto i 10 eLotto, jeden z najnowszych wariantów gry oraz cały szereg atrakcji prowadzonych przez Lotto.

Jak odebrać wygraną w Lotto?

Lotto przez Internet gry

 • W przypadku, gdy wygrasz nagrodę grając w Internecie, istnieją dwa warianty odbioru wygranej.
 • W przypadku „”niskiej”” kwoty, tj. poniżej 10500 €, pieniądze mogą zostać przelane bezpośrednio na Twoje konto na wybranej przez Ciebie platformie, po zatwierdzeniu odpowiedniego losowania.
 • W przypadku wysokiej kwoty, tj. powyżej 10500 €, konieczne jest złożenie pisemnego wniosku zawierającego dane osobowe w jednym z oddziałów w Warszawie lub w Biurze Nagrody Loterii.
 • Procedura musi zostać przeprowadzona w ciągu 60 dni od losowania, a następnie w ciągu 30 dni KNF sprawdzi, czy karta i dane osoby, która złożyła wniosek są zgodne.
 • W tym momencie kwota zostanie przelana na konto zwycięzcy.
 • Po omówieniu tych kwestii technicznych przyjrzyjmy się teraz, jak wybrać portal, który będzie pełnił rolę zakładu bukmacherskiego w dobie Internetu i jakie możliwości gry oferuje.

Jak wybrać stronę do gry w lotto?

Obecnie istnieje wiele stron, na których można grać, ponieważ jest to funkcja, którą autoryzowane platformy udostępniają bezpośrednio dzięki PMF, w przeciwieństwie do kasyn czy zakładów sportowych (najpopularniejsze są piłka nożna i tenis).

Ważnymi parametrami przy ocenie, na której platformie zrobisz swój wirtualny zakład, są przede wszystkim bezpieczeństwo portalu, które musi być gwarantowane przez PMF, wszelkie bonusy, które pozwalają na zabawę bez ryzyka oraz loterie dostępne dla gracza, aby zróżnicować jego szanse na wygraną.

Zacznijmy od pierwszego punktu i odkrywajmy je po kolei:

lotto pula gwarantowana

Bezpieczeństwo

 • Bezpieczeństwo powinno być pierwszym punktem zainteresowania dla każdego, kto działa w Internecie.
 • Jednak o ile w przypadku innych rodzajów hazardu musisz bardzo uważać na to, gdzie otwierasz konto, o tyle w Lotto możesz być spokojny.
 • Aby platformy mogły zostać podłączone do sieci i umożliwiły grę na loterii, muszą posiadać certyfikat KNF.
 • Oznacza to, że platformy, które pozwalają grać w Lotto, Superlotto i ogólnie w konkursy z nagrodami prowadzone przez państwo są zawsze gwarantowane i pod kontrolą państwa. Nie ma więc żadnego ryzyka oszustwa lub utraty pieniędzy, ponieważ platformy nie mają możliwości płacenia bezpośrednio.

Premie i promocje

 • Platformy z certyfikatem PMF bardzo często starają się przyciągnąć nowych graczy wieloma promocjami, z których najważniejsza jest zazwyczaj ta przy zakładaniu konta i związana z ilością wpłaconych pieniędzy.
 • Chociaż promocje są zwykle zorientowane na kasyno lub zakłady sportowe, najlepsze platformy, gdzie można grać w lotto w Internecie oferują bonus, który pozwala również wziąć udział w niektórych konkursach.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %